Національний урок пам'яті жертв бабиного яру
Що ми знаємо про цю криваву трагедію, у якій загинули десятки тисяч людей різних національностей, серед яких тільки євреїв — майже 34 тисячі? Бабин Яр поряд із концентраційним табором Освенцим залишається одним із головних і жахливих символів Голокосту. Біль, сльози, нещасні батьки, що втратили своїх дітей та ціле покоління сиріт, які втратили батьків під час катувань і розстрілів. Сьогодні, у День пам'яті жертв Бабиного Яру, з болем у серці ми мусимо вшанувати пам’ять усіх безвинно вбитих жертв нацизму.
Тож нехай ці моторошні факти відкриють нам правду на події тієї страшної трагедії. Чим більше ми знаємо і пам’ятаємо, тим більше шансів ніколи не повторити помилок минулого.
Історична довідка.
1) Перші розстріли відбулися 27 вересня 1941 року.
Було вбито 752 людей.
2) За два дні розстріляли понад 33 тисячі євреїв.
27–28 вересня.
3) Наймолодшій жертві було 3 дні, а найстаршій — 103 роки.
Розстрілюючи людей, нацисти навіть не рахували дітей до 3 років;
4) Розстріли глушили музикою і звуком літака.
Розпачливе ридання, крики поліцаїв, благання про допомогу, прокляття катам і молитви перекривали веселими мелодіями вальсів і гуркотом літака, який безперервно літав над яром;
5) За оцінками істориків, за три роки в Бабиному Яру було розстріляно від 70 000 до 200 000 осіб;
6) Врятувалося лише 29 людей.
Врятованими були, переважно, діти. У багатьох своїх інтерв’ю, уже дорослі, вони пригадували, як їх рятували няні, бабусі та батьки ціною власного життя. Протягом багатьох років ці люди приховували власне походження та переховувалися як від нацистів, так і від радянської влади.
Коментарі
Дописати коментар